• Adres
  Barbaros Mah.
  Al Zambak Sok. No:2/74
  Ataşehir/İstanbul

 • Telefon
  +90 (216) 755 75 76

    

Hakkımızda

awsome image

Mekel Enerji

2009 yılında kurulan MEKEL Enerji, Doğu Karadeniz Bölgesinde kendi alanında hizmet veren ilk şirkettir. Türkiye’de özellikle Karadeniz Bölgesinde bulunan su potansiyelini Elektrik enerjisine çevirmek isteyen yatırımcılara, Su kullanım hakkı anlaşmasından, elektrik üretiminin son bağlantı noktasına kadar mühendislik, taahhüt, müşavirlik ve devreye alma sonrasında işletme alanında hizmet vermektedir. Elektrik enerjisi üretim ve dağıtımında kullanılan su türbinleri, turbo ve hidro-generatörler, güç transformatörleri, şalt teçhizatları, Enerji Nakil Hatları ile ilgili montaj işleri, malzeme temini yaparak hidroelektrik santraller kurmak, işletmek ve rehabilitasyonunu yapmaktadır.

Mekel Enerji; 10 yılda edindiği deneyimleri, uluslararası proje yönetim ölçütlerini özenle kullanarak bünyesinde; kömür, doğal gaz, hidrolik, rüzgar ve güneş enerjisine dayalı endüstriyel ve güç üretim tesisleri için fikir oluşturulmasından işletmeye kadar tüm aşamalarda çalışarak; mekanik ve elektrik teçhizatının (AG,OG ve YG) salt tesislerinin ve kontrol, kumanda, izleme ve koruma sistemleri, santral yardımcı sistemleri, AG-DC Dağıtım Sistemleri projelendirilmesi, teçhizat temin, proje geliştirme, yapım, teknik danışmanlık ve işletmelerde performans iyileştirmeleri üzerine yoğunlaşarak, enerji projelerinin her aşamasına dönük hizmetler sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana ulusal birçok projeyi tamamlayan ve hayata geçmesini sağlayan kuruluşumuz çalışma disiplinine önem veren, projelerin hızlı, ekonomik ve mühendislik etiğine uygun olarak yapılmasını sağlayan dinamik yapısı ile müşterilerin memnuniyetini kısa zamanda kazanmıştır. Sürekli olarak kendini yenileyen, teknolojik gelişmelerin yakından takipçisi, hizmette müşteri memnuniyetini ve çıkarlarını öncelikle vazgeçilmez hedef olarak kendisine vazife ve ilke kabul eden anlayışla proje taahhüt işlerinizde optimum çözümler sunan, ayrıca arzu edilirse anahtar teslimi işleri yapan çözüm ortağınızdır. Bu nedenle müşteri talepleri titizlikle ele alınıp hizmet öncesi ve sonrası müşteri memnuniyeti oluşturabilmek temel amaçlarımızdandır.

Bilgi inovasyon ve teknolojinin kesiştiği yerde; doğru ve zamanında hizmet için doğru yerdesiniz.

Çözümlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz!